Biblioteki w luksusowych domach

Home / Historie / Biblioteki w luksusowych domach

Biblioteki w luksusowych domach

Dom aukcyjny Sotheby’s zamieścił na swoim blogu zdjęcia najbardziej imponujących bibliotek, jakie są częścią luksusowych domów wystawionych na sprzedaż poprzez należącą do holdingu agencję maklerską. Jak tłumaczą przedstawiciele Sotheby’s, domowa biblioteka to coś więcej niż archiwum książek, gdyż daje nam unikalny wgląd w duszę właściciela. Co o duszach właścicieli luksusowych domów mówią ich biblioteki? Przekonajcie się sami.

Na zdjęciu powyżej możecie zobaczyć bibliotekę znajdującą się w Posiadłości Morgana, którą zbudowano w 1914 roku dla Percy’ego Tredegara Morgana, biznesmena z San Francisco i pierwszego zarządcę Uniwersytetu Stanforda. Budynek uchodzi za jeden z najlepszych przykładów odrodzenia stylu tudorskiego w amerykańskiej architekturze. Biblioteka posiada półki wykonane z mahoniu, wyłożone tkaniną ściany i chowany telewizor zamontowany w ścianie. Cena posiadłości to 27 milionów dolarów.

Znajdujący się w sercu najbardziej prestiżowej dzielnicy Dusseldorfu elegancki apartament ze zdjęcia powyżej został zaprojektowany przez znanego belgijskiego architekta Sigisberta Engelboscha. Półokrągła wnęka biblioteczna wykonana została z ręcznie szczotkowanego dębu. Cena apartamentu to 4,2 miliona euro (ok. 5,65 mln dol.).

Widok na jezioro Michigan, duży salon, kryty basen i niewielka sala kinowa to tylko część zalet posiadłości w Ellison Bay w stanie Wisconsin. Jest również dwupoziomowa, wyłożona drewnem biblioteka z widokiem na otaczające dom lasy. Wszystko to może być wasze już za 8,75 mln dolarów z rizk casino.

Na zdjęciu powyżej możecie z kolei zobaczyć bibliotekę na piętrze wchodzącą w skład nieruchomości zbudowanej w 2005 roku w niewielkim miasteczku w pobliżu Nowego Jorku. Oprócz biblioteki dom oferuje również liczne pokoje do czytania, w których możecie pochłaniać ulubioną lekturę. Jeśli oczywiście posiadacie 36 milionów dolarów.

Komentarze są wyłączone.