Czy istnieje prezent doskonały? Tak – to Prorok Khalila Gibrana

Czy istnieje prezent doskonały? Tak – to Prorok Khalila Gibrana

Prorok Khalila Gibrana - oprawa skórzana

Prorok Khalila Gibrana to unikatowa, która w Stanach Zjednoczonych jest jedną z częściej kupowanych pozycji, zaraz za Biblią i Szekspirem. Piękna poetycka powieść z pięknymi tekstami o życiu. Gibran, który pod koniec XIX wieku wyemigrował z Libanu do Stanów Zjednoczonych, jest często zestawiany z sufickim poetą Mevlaną Rumim, jeżeli chodzi o głębię tekstów. Prorok to klasyka współczesnego mistycyzmu. Opublikowany po raz pierwszy w 1923 roku podbił serca czytelników na całym świecie. Prorok Khalila Gibrana to zbiór, przepełnionych poezją esejów, które pokazują duchowy aspekt naszych codziennych doświadczeń. Książkę Przetłumaczono na 100 języków, a cytatami posługują się do dziś wielcy myśliciele i przewodnicy duchowi w każdej religii. Uniwersalny charakter przesłania sprawia, że książka do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością, wzbogacając naszą percepcję o dodatkową perspektywę i skłoniając do zadumy.

Prorok Khalila Gibrana w artystycznym wydaniu

45 egzemplarzy w języku polskim i 45 egzemplarzy w języku angielskim. Prorok Khalila Gibrana to duma Wydawnictwa Artystycznego Kurtiak i Ley. Jest to edycja kolekcjonerska. Każdy egzemplarz różni się od siebie – jest numerowany i unikatowy. Wewnątrz książkę wzbogacają sygnowane oraz również numerowane linoryty krakowskiego artysty Sławomira Chrystowa. Linoryty odbite są na papierze Xuan – morwowym papierze z Chin o tysiącletniej gwarancji. Unikat w unikacie. Przy oprawę natomiast, zdecydowaliśmy się na najtrwalszy materiał – czyli skórę. Tekst utworu wydaliśmy na artystycznym papierze żeberkowym, wiecznotrwałym, bezkwasowym i bezdrzewnym.

Prorok Khalila Gibrana linoryty

Dla kogo jest Prorok Khalila Gibrana?

Dla każdego, kto zważa w swoim życiu na duchowe aspekty swojej egzystencji. Dla osób, które szukają i pytają, dla osób, które są tuż przed zmianą. Może być szykownym i eleganckim prezentem na ślub lub inną, ważną, osobistą uroczystość. Jeden z naszych Klientów podarował egzemplarz jako prezent na osiemnaste urodziny, co naszym zdaniem jest świetnym ekwipunkiem na drogę zwaną „dorosłością”. Prorok Khalila Gibrana może być niezapomnianym upominek dla ważnych osób w naszym życiu lub wyjątkowo pięknym dodatkiem do naszej własnej biblioteki domowej.

Zapraszamy do Galerii Książki Kolekcjonerskiej w Warszawie, ewentualnie prosimy
o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.