Prezent na Komunię

Prezent na Komunię

Książka - Prezent na Komunię

Czy artystyczna książka to dobry prezent na Komunię? Jesteśmy w stanie ciągłej zmiany. Oczywiście jak w każdej zmianie mamy dużo plusów, ale zdarzają się również minusy. Dynamika życia i mnogość opcji sprawia, że natura poszczególnych trendów i zjawisk przechodzi ze stałej w bardziej efemeryczną i szybszą. Badacze ciągle ogłaszają, iż nasza uwaga jest w stanie utrzymać się np. na treści video już poniżej minuty. Jeszcze niedawno spokojnie wytrzymywaliśmy 2 razy dłużej. Trendy i mody zmieniają się niekiedy w czasie odświeżenia przeglądarki. Rzeczywistość zaczyna przypominać telegraficzny skrót, z tym że ten skrót jest już całością. Czy zobaczymy kiedyś skrót ze skrótu? Jaką formę będzie miał? Może emotikonek? Znalezienie stałych w tej wielości ulotnych opowieści zaczyna być coraz trudniejsze. Dlatego też warto pielęgnować ważne i piękne tradycje. Sakrament komunijny jest na pewno właśnie czymś takim dla osób wyznania rzymskokatolickiego. W Polsce jego celebracja ma dwa wymiary – duchowy, ale też i materialny.

Czy książka to dobry prezent na Komunię?

Prezent na komunię, czy też bardziej jego forma także przechodzi proces zmiany. Dekady temu otrzymywano zegarek z melodyjkami, rower lub kompas. Dziś możemy w promocji do Pisma Świętego otrzymać konsolę do gier gratis. A może na odwrót. Może to biblia jest w gratisie. Jakkolwiek nie było, zmianę możemy zarejestrować również i w tej sferze. Czy dobrze? Na pewno ruch do przodu i innowacje są potrzebne, abyśmy mogli się rozwijać, ale warto również przy okazji pamiętać o tym, co działało dobrze, o tym, co nas tu doprowadziło i co będzie działać jeszcze długo. Wyrazistym i ilustrującym to założenie przykładem są oczywiście książki. Czy książka to dobry prezent na komunię? Tak. Z wielu względów tak.

Pomost do mądrości.

Gdyby ktoś nas obudził o 2 w nocy i zdał nam pytanie: jaka książka jest najlepsza na prezent na komunię? Odpowiedzielibyśmy (zapewne z krzykiem, bo budzić kogoś o 2 w nocy jest nieuprzejmie), że biblia. Czy zawsze? Historycy wciąż debatują, czy to się wszystko wydarzyło naprawdę, czy ma bardziej wymiar symboliczny. Niezależnie od wyniku tej dyskusji jest to jedna z najważniejszych ksiąg świata. Tekst, na którym w jakiejś części opiera się nasza kultura i która ma duży wpływ na inne. Nasza obyczajowość, etyka, normy społeczne mają kilka źródeł, ale jednym z ważniejszych jest właśnie biblia. Z racji, iż Komunia Święta jest sakramentem rzymskokatolickim, warto chociaż zasygnalizować jego uczestnikom i uczestniczkom, że znaleźli się w tym dniu za sprawą tej właśnie księgi i, że zawiera ona mnóstwo mądrości, na których mogą się w swoim życiu oprzeć. Niezależnie, czy zdecydują się na pozostanie w tym wyznaniu, czy nie. Biblia jako prezent na Komunię? Jesteśmy na tak.

Prezent na Komunię - Biblia

Książkowy prezent na Komunię o nieco lżejszym charakterze

Piękna biblia jako prezent komunijny wydaje się nie mieć konkurencji, ale warto pamiętać o młodym wieku przystępujących do sakramentu. Własne Pismo Święte ze specjalną dedykacją może być czymś, co z wiekiem doceni się głębiej, ale mogą towarzyszyć jej inne, opowiadające o duchowości i Bogu w sposób mniej bezpośredni, książki. Potrzebne do szczęścia ks. Jana Twardowskiego to przepiękna, głęboka, ale jednocześnie prosta poezja, która może być wspaniałym początkiem przygody z wierszami. Może też Prorok autorstwa Khalila Gibrana, gdzie wśród poetyckich esejów poznajemy propozycję prostych, ale ważnych prawd. A może po prostu Kubuś Puchatek i jego niezawodni przyjaciele z Siedmiomilowego Lasu? Warto samemu pamiętać i warto też zadbać o to, aby nasi najmłodsi wiedzieli, ze coś takiego jak książka istnieje, że dzięki książce właśnie możemy czytać ten tekst, oraz że warto książki w życiu czytać, mieć i do nich wracać. Nie tylko jako prezent na komunię.

Prezent na Komunię - Prorok Khalila Gibrana

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany.